Mājas siera uzturvērtība

Mājas siers ir vērtīgām uzturvielām bagāts produkts.

- Kādas vērtīgas uzturvielas ir sierā un kāpēc tas jāiekļauj savā ēdienkartē?
Latvijā siers ir ļoti iecienīts produkts un ir teju katras ģimenes pamatēdienu sastāvdaļa gan uz maizītes, gan salātos, gan siltajos un saldajos ēdienos. Mājas siers papildina un piešķir ēdienam jaunas garšas nianses un, lai kuru mājas sieru pievienotu ēdienam, tas veidos bagātīgu garšas buķeti, turklāt sniegs cilvēkam tik nepieciešamās olbaltumvielas, minerālvielas un vitamīnus. Šajā ziņā mājas siers, neapšaubāmi, ir ļoti augstvērtīgs produkts.

- Mājas siera uzturvērtība
Mājas siers ir viens no vērtīgākajiem pārtikas produktiem, jo tas ir pagatavots no augstvērtīga lauku piena, pievienojot papildus sastāvdaļas, lai katrs mājas siera cienītās atrastu sev tīkamāko. Mājas siers viegli kombinējas ar citiem produktiem gan dārzeņiem, gaļas izstrādājumiem. Šī mājas siera uzturvērtību nosaka ne tikai ievērojamais atsevišķo uzturvielu saturs, bet arī sabalansētas attiecības starp tām. Vidēji 100 gr mājas siera satur cilvēkam nepieciešamo kalcija diennakts devu, kā arī citus vitamīnus un minerālvielas. Tas piemērots kā pieaugušajiem, tā bērniem, it īpaši to augšanai un attīstībai.
Atkarībā no pievienotajām sastāvdaļām, mājas siera uzturvērtība svārstās no 250-400 kcal 100 g mājas siera. Klasiskais mājas siers būs mazkaloriju produkts, atšķirībā, piemēram, no mājas siera ar žāvētiem augļiem un riekstiem vai mājas siera ar sēklām, kas papildinot to vērtīgo sastāvu, palielinās to kaloritāti.

Ēdot mājas sierus, kuriem pievienotas sēklas, žāvētie augļi un rieksti vai dzērvenes, organismā tiks palielināts uzņemot vērtīgo uzturvielu daudzums, kā, piemēram, kalcijs, C vitamīns, E vitamīns, B vitamīns, magnēzijs, fosfors, selēnijs, dzelzs, cinks, omega 3 taukskābes un vēl citas vērtīgas vielas, vitamīni. Tas arī veicinās gremošanas sistēmas un imunitātes uzlabošanu, kā arī smadzeņu darbību un sirdsdarbību.


Mājās sierus var arī pasūtīt zvanot 27009500 vai arī rakstot uz info@celmi.lv
Vēlies nopirkt Jāņu sieru vai citus mājas sierus – skaties tirdzniecības vietas!